Wondershare Uniconverter baggrundssløring-sm
Wondershare Uniconverter Influencer Marketing Platforms logo
Wondershare Uniconverter
Ultimativt mediekonverteringsværktøj
4.2

( 12 )

Hvorfor Findstack er ledig?
Findstack er gratis for brugere, fordi leverandører betaler os, når de modtager webtrafik og salgsmuligheder. Findstack Kataloger viser alle leverandører – ikke kun dem, der betaler os, så du kan træffe den bedst mulige købsbeslutning.
Reklameoplysninger: Findstack tilbyder objektive, redaktionelt uafhængige sammenligninger, der hjælper dig med at finde den bedste software. Nogle links på denne side er affilierede links – vi kan tjene en provision, når du besøger en leverandør via vores links, uden ekstra omkostninger for dig. Affilierede relationer påvirker aldrig vores vurderinger, placeringer eller anmeldelser. Offentliggørelsespolitik | Metode

Wondershare Uniconverter Anmeldelser: 4.2/5 — Solidt valg

Wondershare Uniconverter Oversigt
Hvad er Wondershare Uniconverter?

Wondershare Uniconverter er en omfattende video- og lydkonverteringsplatform, der lader brugere konvertere forskellige filformater til flere formater. Det tilbyder også redigeringsværktøjer såsom beskæring, trimning og fletning for at forbedre kvaliteten af ​​filerne. Det tilbyder også en batchkonverteringsfunktion, der giver brugerne mulighed for at konvertere flere filer på én gang, hvilket sparer tid og kræfter.

Firmanavn Wondershare teknologi
År grundlagt 2003
Firma størrelse 501-1000 medarbejdere
Hovedkontor Shenzhen, Guangdong, Kina
Sociale medier
Crevio Logo for e-handelsplatforme
Crevio
Sponsoreret
5.0
(1)
Gratis plan tilgængelig
Crevio er en AI-drevet platform, der driver din virksomhed, mens du sover. Beskriv, hvad du vil se... Lær mere om Crevio
Stil spørgsmål om Wondershare Uniconverter
Hvad Wondershare Uniconverter er bedst til?
Hvordan klarer Wondershare Uniconverter sig i forhold til Ninja Outreach?
Hvad er fordele og ulemper ved Wondershare Uniconverter?
Wondershare Uniconverter Produktdetaljer
Capabilities
AI
Segment
Lille virksomhed
Midtmarked
Enterprise
Deployment Cloud / SaaS / Web-baseret, Desktop Mac, Desktop Windows
Støtte 24/7 (liverepræsentant), chat, e-mail/helpdesk, ofte stillede spørgsmål/forum, vidensbase, telefonisk support
Kurser Dokumentation
Sprog Engelsk
Wondershare Uniconverter Priser
Wondershare Uniconverter Medier
Wondershare Uniconverter video thumbnail
Wondershare Uniconverter 0
Wondershare Uniconverter 1
Wondershare Uniconverter 2
Wondershare Uniconverter 3
Wondershare Uniconverter 4
Wondershare Uniconverter skærmbilleder
Wondershare Uniconverter skærmbillede 1
Wondershare Uniconverter skærmbillede 2
Wondershare Uniconverter skærmbillede 3
Wondershare Uniconverter skærmbillede 4
Wondershare Uniconverter skærmbillede 5
Wondershare Uniconverter Alternativer
Ansvarsfraskrivelse
Vores forskning er kurateret fra forskellige autoritative kilder og beregnet til at give generel rådgivning. Vi garanterer ikke, at vores forslag vil fungere bedst for hver brugssituation, så overvej dine unikke behov, når du vælger produkter og tjenester. Del gerne din tilbagemeldinger.
Sidst opdateret: juli 21, 2026
Wondershare Uniconverter Influencer Marketing Platforms logo
12 Wondershare Uniconverter Anmeldelser
4.2 ud af 5
Small Business (50 eller færre ansatte)
Oktober 11, 2022
 Kilde
Samlet bedømmelse:
5.0
Maria Camila B. avatar
Maria Camila B.
Analista De Processos Autos
"DEN BEDSTE VIDEO KONVERTER TIL WINDOWS OG MAC"
Hvad kan du bedst lide ved Wondershare Uniconverter?

Det er den komplette konverter, fordi den giver dig mulighed for at udføre flere opgaver: konvertere, klippe, downloade, brænde, redigere osv.

Hvad kan du ikke lide ved Wondershare Uniconverter?

De sidste par dage har jeg fået en "Fejl under download", når jeg vil downloade en sang... Jeg installerede denne nye version, og jeg har det samme problem.

Hvilke problemer løser Wondershare Uniconverter, og hvordan gavner det dig?

Muligheden for at have mange værktøjer til videoredigering i samme applikation. Det er ret alsidigt.

Small Business (50 eller færre ansatte)
Juli 08, 2022
 Kilde
Samlet bedømmelse:
5.0
AG
Bekræftet anmelder
Grundlægger
"En absolut leg at bruge!"
Hvad kan du bedst lide ved Wondershare Uniconverter?

Jeg bruger det mest til videokonvertering, da jeg modtager videoer med specifikke codecs, der muligvis ikke fungerer godt eller kan afspilles på Windows. Konvertering via Wondershare UniConverter gør processen så enkel.

Hvad kan du ikke lide ved Wondershare Uniconverter?

Det ville være rart med en større knap til indholdsdownload-området, hvis jeg vil tilføje flere links til køen efter hinanden, i modsætning til en batchdownload. Da brugergrænsefladen ændrede sig, var jeg nødt til at lære at bruge den del af softwaren igen.

Hvilke problemer løser Wondershare Uniconverter, og hvordan gavner det dig?

Det hjælper mig ikke kun med at konvertere videoer fra MOV til Mp4 uden at opleve problemer i redigeringssoftwaren, men også med at brænde DVD'er i de sjældne tilfælde, hvor jeg har brug for det.

Mid Market (51-1000 emp.)
December 01, 2021
 Kilde
Samlet bedømmelse:
5.0
DD
Darryl D.
Foredragsholder Ii
"Et produkt, der passer til dets navn!"
Hvad kan du bedst lide ved Wondershare Uniconverter?

Indtil videre har jeg ikke fundet noget, jeg ikke kan lide, og det gør det svært at vælge, hvad jeg bedst kan lide. Jeg nyder virkelig den nemme skærmoptagelsesfunktion, som giver mig mulighed for at optage og bruge stort set alle videoer i mine præsentationer.

Hvad kan du ikke lide ved Wondershare Uniconverter?

Helt ærligt, har jeg ikke fundet noget ved programmet, som jeg ikke kan lide. Jeg ville ønske, jeg havde mere tid til at udforske de mange funktioner, som jeg er sikker på er ret gode.

Hvilke problemer løser Wondershare Uniconverter, og hvordan gavner det dig?

Jeg laver en digital annonceringspræsentation til højttaleranlæggene i hele bygningen, og den skal opdateres to gange om ugen, hvilket kan være en udfordring at holde den frisk. Wondershare-programmet giver mange flere muligheder for indhold, fordi det giver mig mulighed for at gøre mange ting, jeg ellers ikke ville være i stand til.

Small Business (50 eller færre ansatte)
Oktober 18, 2022
 Kilde
Samlet bedømmelse:
4.5
CA
Caner A.
Produktionsleder
"Næsten fantastisk alt-i-én-konverter"
Hvad kan du bedst lide ved Wondershare Uniconverter?

Den indeholder næsten alle videoformater, jeg havde brug for som videoredigeringsprogram, og den er meget nem at bruge. Du kan nemt indstille præferencer for videoframerate, bitrate og dimensioner.

Hvad kan du ikke lide ved Wondershare Uniconverter?

Selvom det er fantastisk og nemt at bruge, er det lidt dyrt. Du kan finde gratis software med open source-kode til disse opgaver, hvor du giver afkald på nogle funktioner. Hvis du bruger dit professionelle job, kan det alligevel nemt håndteres.

Hvilke problemer løser Wondershare Uniconverter, og hvordan gavner det dig?

Den kan konvertere og kode over 1000 video- og lydformater med mange forskellige muligheder og kan nemt streame video. Du kan konvertere alle videoer meget hurtigt og problemfrit. Jeg kan ikke se nogen fejl i mange af anvendelserne.

Small Business (50 eller færre ansatte)
August 17, 2021
 Kilde
Samlet bedømmelse:
4.5
Sachin. avatar
Sachin.
Regulatory Affairs Executive
"Utroligt videoredigeringsværktøj"
Hvad kan du bedst lide ved Wondershare Uniconverter?

Ikke med

Hvad kan du ikke lide ved Wondershare Uniconverter?

Ikke med

Hvilke problemer løser Wondershare Uniconverter, og hvordan gavner det dig?

Ikke med

Small Business (50 eller færre ansatte)
Februar 25, 2023
 Kilde
Samlet bedømmelse:
4.0
Pavan N. avatar
Pavan N.
Full Stack Developer
"fremragende multifunktionskonverter"
Hvad kan du bedst lide ved Wondershare Uniconverter?

Selvom det er utroligt nemt og problemfrit at bruge, er det lidt dyrt. Du kan finde gratis software med open source-kode til disse opgaver, hvilket giver afkald på nogle funktioner. Hvis du kan bruge dit professionelle job, kan det også nemt administreres. En anden faktor, som brugerne sætter pris på, er softwarens brugervenlige grænseflade, hvilket gør den nem at bruge selv for folk med begrænset teknisk viden. Derudover er Wondershare UniConverter kendt for sin hurtige konverteringshastighed, hvilket kan være nyttigt til at behandle flere film på én gang.

Hvad kan du ikke lide ved Wondershare Uniconverter?

Et andet problem, som nogle kunder kan støde på, er den begrænsede prøvemodel, som ikke giver tilstrækkelig tid eller adgang til at teste alle funktionerne, før man træffer en købsbeslutning. Dette kan være frustrerende for kunder, der har brug for at vurdere softwaren grundigt, før de forpligter sig til et køb.

Hvilke problemer løser Wondershare Uniconverter, og hvordan gavner det dig?

Fordelene ved usage Wondershare UniConverters funktioner inkluderer muligheden for nemt at konvertere videoer til det foretrukne format, samt adgang til en række forskellige videorelaterede funktioner. Dette kan hjælpe brugerne med at spare tid og kræfter, samt forbedre deres evne til at administrere og redigere videoindhold.

Small Business (50 eller færre ansatte)
Oktober 11, 2022
 Kilde
Samlet bedømmelse:
4.0
Fred C. avatar
Fred C.
Produktchef Chez Eloquant.Com
"En kraftfuld til at konvertere filer i alle formater"
Hvad kan du bedst lide ved Wondershare Uniconverter?

Hvis du vil downloade din egen YouTube-video meget hurtigt, er det et meget nyttigt værktøj. Det giver også mulighed for at konvertere mange filer i mange formater (MOV, AVI... til MP4...).

Hvad kan du ikke lide ved Wondershare Uniconverter?

On-premise software. Det er meget hurtigt at konvertere, men du skal installere det på din computer.

Hvilke problemer løser Wondershare Uniconverter, og hvordan gavner det dig?

Jeg ville konvertere video til MP4 og også downloade alle mine YouTube-videoer

Small Business (50 eller færre ansatte)
August 17, 2021
 Kilde
Samlet bedømmelse:
4.0
Romi K. avatar
Romi K.
App-/spildesigner | Ui/Ux og prototypeekspert | Motion Graphics | Video Editor | Gif | Json
"En af de bedste videokonvertere, jeg stødte på i lang tid | Lynhurtig ydeevne"
Hvad kan du bedst lide ved Wondershare Uniconverter?

Jeg har brugt mange videokonvertere gennem årene, lige fra 3GP-videokonvertere til Xilisoft, Anyvideo og nu Wondershare. Jeg fandt Wondershare Uniconvergeret den bedste, og der er nogle åbenlyse grunde til det. - Den er superhurtig med GPU-udnyttelsesfunktioner - Den konverterer ikke kun, men hjælper også med komprimering, beskæring, ripping osv. - Tilbyder andre funktioner som beskæring, tilføjelse af undertekster og nogle mindre effekter. - Har/understøtter næsten alle formater og typer, du har brug for. - Giver regelmæssige opdateringer for at forbedre din oplevelse.

Hvad kan du ikke lide ved Wondershare Uniconverter?

- Opfører sig nogle gange mærkeligt, når vi bruger store filer eller filer optaget fra iPhone og har variable billedhastigheder. - Komprimeringsfunktionerne kunne forbedres og være mere effektive. - Lidt dyrere end konkurrenterne.

Hvilke problemer løser Wondershare Uniconverter, og hvordan gavner det dig?

Vi konverterer næsten alle vores råoptagelser til brug med Premier Pro, og nogle gange understøtter vores telefoner ikke alle videoformater, så vi konverterer dem til standard .mp4 eller .mov. Det er hurtigere end noget andet værktøj på markedet, hvilket hjælper os med at spare tid og gør os mere produktive.

Mid Market (51-1000 emp.)
August 15, 2021
 Kilde
Samlet bedømmelse:
4.0
AG
Bekræftet anmelder
Grundlægger
"Gør det nemt at indsamle kvalitetsvideoklip uanset kilden"
Hvad kan du bedst lide ved Wondershare Uniconverter?

Det gør det super nemt at få videoklip, uanset hvilken kilde du henter videoen fra. Jeg har haft et par videoprojekter, hvor det tog længere tid at få de klip, jeg havde brug for, i høj kvalitet end selve redigeringen. Med Wondershare Uniconverter blev den tid reduceret dramatisk.

Hvad kan du ikke lide ved Wondershare Uniconverter?

Den årlige prisplan giver kun mening, hvis du kun skal bruge den i et år og derefter opsiger abonnementet.

Hvilke problemer løser Wondershare Uniconverter, og hvordan gavner det dig?

Vi bruger det primært, når vi laver videoer i dokumentarstil, hvor vi har brug for at trække gamle klip ud af gamle videoer.

Small Business (50 eller færre ansatte)
Juni 30, 2022
 Kilde
Samlet bedømmelse:
3.5
SC
Santiago C.
Rådgiver Admin It
"Den har et stort udvalg af værktøjer"
Hvad kan du bedst lide ved Wondershare Uniconverter?

Jeg kan konvertere videoer, musik, tilføje undertekster til videoer, downloade fra YouTube...

Hvad kan du ikke lide ved Wondershare Uniconverter?

Den har for nylig ændret deres brugerflade, og nu er det lidt forvirrende.

Hvilke problemer løser Wondershare Uniconverter, og hvordan gavner det dig?

Den passer perfekt til at konvertere alle slags videoformater, som jeg kan dele med mine kolleger.